Alman kuruluşundan ikinci Gezi provokasyonu

Alman kuruluşundan ikinci Gezi provokasyonu

Almanya merkezli "Zentrum für Politische Schönheit" isimli kuruluş Gezi Parkı'nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine provakatif bir bildiri dağıttı. 

Almanya merkezli "Zentrum für Politische Schönheit" isimli kuruluş bu sabah Gezi Parkı'nda Türkiye ve Erdoğan karşıtı bir bildiri dağıttı.

Almanya Federal Hükümeti ve Bavyera eyaleti tarafından finanse edilen kuruluş dağıttığı bildiride halkı hükümete karşı sokağa davet etti.

Facebook'da "Zentrum für Politische Schönheit" hesabından paylaşılan bildiri şöyle:

Zentrum für politische Schönheit Almanca'da "Siyasi Güzellik Merkezi" anlamına geliyor. Proje kapsamında Zentrum für politische Schönheit çalışanları, sanat ve politika alanında kendilerince olumsuz olarak gördükleri konularda faaliyetler gösteriyorlar. 

Bugüne kadar sınırların kapanmasının insan hakları üzerindeki etkisi ya da gelişmekte olan ülkelere silah ihracatı gibi konulara kamunun ilgisini çekmeyi sağlayan protestolara imza attı.

Proje, Almanya Federal Hükümeti ve Bavyera Eyaleti tarafından finanse ediliyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook paylaşımlarının Türkçe metni ise şöyle:

yukarı çık

Kategoriler

Hakkımızda

Bizi Takip Edin