100 yıl önce Abdülhamid, 100 yıl sonra Erdoğan

100 yıl önce Abdülhamid, 100 yıl sonra Erdoğan

100 yıl önce Abdülhamit Han'a yapılanlar, Türkiye'ye çağ atlatan ve ümmetin en büyük destekçisi ve umudu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da yapılmak isteniyor.

Osmanlı Devleti'nin 34. padişahı ve İslam halifesi olan Abdülhamit Han, sadece kendi ülkesinde bütün İslâm aleminde sembol bir lider vasfına ulaşmış müstesna bir liderdi.

TENKİT VE SUİKASTLAR YOLUNDAN ÇEVİRMEDİ

Birçok tenkit ve suikastlere uğramasına rağmen tahtta kalan Abdülhamit Han, devletinin bekasını korumayı başardı. Devletini dahiyane bir siyaset, adalet ve büyük bir kudretle yöneten Abdülhamit Han, Osmanlı Devleti’ninin borcunu yarıya indirmekle kalmadı, büyük bir imar faaliyeti ile eğitim öğretim seferberliği başlatmış cami, mescit, mektep, medrese, hastane, çeşme, köprü gibi bir çok projeleri hayata geçirmişti.TAHTTAN İNDİRİLDİ, ORTADOĞU KAN GÖLÜNE DÖNDÜ

İç ve dış düşmanlar Sultan Abdülhamit Han’ı tahttan indirmek için cephe aldılar. Sultan’ı gözden düşürmek için her türlü iftira atılırken diğer taraftan suikastlar yaptılar. Bununla da kalmayıp, “Le Sultan Rouge / Kızıl Sultan”manşetleri atıp genç nesilleri aldatmata çalıştılar.

'BU TOPRAKLAR KANLA ALINIR, KANLA SATILIR'

Yahudilerin Filistin’de devlet kurma isteğine karşılık Osmanlı Devleti’nin borçlarının silineceğinin teklifinde bulunan Yahudilerin önderi Theodore Herzl’e karşı Abdülhamit Han, “Bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!” ifadelerini kullanarak tarihin seyrini değiştirdi.

100 YIL SONRA AYNISI ERDOĞAN'A YAPILIYOR

Abdülhamit Han'a yapılanlar 100 yıl sonra dünya Müslümanlarının umudu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılmak isteniyor.  16 yıllık iktidarı döneminde ekonomide asırlık atılımlar gerçekleştiren, Türkiye'nin hayal bile edemeyeceği projeleri bir bir hayata geçiren ve İslam coğrafyasında ümmetin lideri olarak kabul edilen Erdoğan ve Türkiye, dış güçlerin hedefi olmaya devam ediyor.Türkiye'ye çağ atlatan ve ümmetin en büyük destekçisi olan Erdoğan'ı hazmedemeyen dış güçlerin satılmış medyası, Erdoğan ve Türkiye aleyhine yayın yapmayı sürdürdü.

ERDOĞAN'DAN NET MESAJ: BAŞARAMAYACAKSINIZ

Bu saldırılara boyun eğmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dış güçlere defalarca böyle seslenmişti: Ne yaparsanız yapın, başaramayacaksınız...

SON ÖRNEĞİ FRANSIZ DERGİSİNDEN


Türkiye'de yapılan tüm seçimlere müdahale etmeye çalışan Avrupa medyasının hedefi yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.haber7

Son DüzenlenmePazartesi, 28 Mayıs 2018 09:13
yukarı çık

Kategoriler

Hakkımızda

Bizi Takip Edin