Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan birlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan birlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD'ın düzenlediği iftar programında konuştu. Erdoğan, "Çevremizde sırtlanlar, akbabalar dolaşırken biz kendi aramızda kavgaya tutuşamayız. Gün birlik olma günüdür" dedi. 

MÜSİAD'ın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mültecilere yapılan yardımın önemini anlatırken, "Keşke daha iyi, daha güzel hizmetler verebilsek, çadırlarda değil hepsini konteynerlerde yaşatsak, bunu başarsak. Ve bunlar bize kaybettirmeyecek, kazandıracak. Daha güzel günler olacak inşallah" dedi.

Öte yandan Erdoğan, "Çevremizde sırtlanlar, akbabalar dolaşırken biz kendi aramızda kavgaya tutuşamayız. Gün birlik olma günüdür" sözleriyle birlik çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli başlıklar:

Ramazan demek paylaşmak demek, hak ve hukuku gözetmek demektir. Bereket, ortağı çoğaldıkça artar. Bereket, ortağı çoğaldıkça artar. Ramazan ayını bu gerçeklerin şuuruyla yaşamak, hepimiz için en büyük kazanım olacaktır. 

Bizim ülke ve millet olarak, dünyadaki hiçbir mazluma, hiçbir garibe sırtımızı dönme hakkımız yoktur. 

Barındırdığımız 3 milyon Suriyeli ve Iraklı ile dünya ülkelerine örnek olduk.Yakın çevremizden başlayarak ülkemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerini gözetmenin yanında, Suriyeli misafirlerimize de Iraklı misafirlerimize de sahip çıkmalıyız.

"MÜLTECİLERE YARDIM BİZE KAYBETTİRMEYECEK, KAZANDIRACAK"

6 yıldır 10 milyar dolar, biz mültecilere harcama yaptık. Bir o kadar da STK'larımız, belediyelerimiz yaptı. Eksildi mi? Eksilmedi. Keşke daha iyi, daha güzel hizmetler verebilsek, çadırlarda değil hepsini konteynerlerde yaşatsak, bunu başarsak. Ve bunlar bize kaybettirmeyecek, kazandıracak. Daha güzel günler olacak inşallah.

"2023 HEDEFLERİMİZE DOĞRU SÜRATLE İLERLEYECEĞİZ"

Son üç yıldır ülkemizde ardı ardına yaşanan hadiselerin ekonomiyi yorduğunun farkındayız ama küçülttüğünü asla kabul etmiyorum. Gezi olayları, 17-25 Aralık Darbe Girişimi, bölücü terör örgütünün eylemleri, ardı ardına yaşadığımız iki genel seçim, Suriye'deki gelişmeler, Rusya'yla yaşadığımız uçak krizi gibi sorunlar gerçekten yorucuydu. İnşallah artık bu dönemi yavaş yavaş geride bırakacak ve yeni bir heyecanla, yeni bir güçle 2023 hedeflerimize doğru süratle ilerleyeceğiz.

"ÜLKEMİZDEKİ MAĞDURLARI İHMAL ETMEDİK"

2002 yılında ülkemizde vatandaşlarımıza yapılan yıllık sosyal yardım rakamı 2 milyar liraydı. Bu yıl itibarıyla bu rakam 30 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Dikkat ederseniz burada da 15 katlık bir artış var. Yani biz dünyadaki mazlumlara el uzatırken, ülkemizdeki mağdurları asla ihmal etmedik.

Buna rağmen Türkiye az önce de ifade ettim, büyümesinden de hamdolsun geri kalmadı. Türkiye inşallah tahminleri ve temennileri aşan bir oranda büyümeyi başardı. Dedim ya, paylaşmak bereketlidir. Bereket, ortağı çoğaldıkça artar diyoruz ya. İşte büyüme rakamları bunun ispatıdır.

"MİLLETİMİZ BUNLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜ"

Yaşanan bunca hadiseden ders almayan birilerinin, hala liseleri, üniversiteleri kaşıyarak, toplumun ulaşabildikleri her kesimini tahrik ederek yeni huzursuzluklar peşinde koştuklarını biliyoruz ama milletimiz artık bunların gerçek yüzünü gördü.

Bölücü terör örgütü ve onun siyasi destekçileri bölgede sokağa çıkamaz hale geldiler. Teröre destek veren kim varsa hepsi de milletimizin tepkisine maruz kalıyor.

"GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR"

Türkiye'nin artık yeni Gezilere, yeni paralel yapılanmalara, yeni kalkışmalara değil, istikrar içinde büyümeye, üretmeye, kalkınmaya ihtiyacı var. Çevremizde sırtlanlar, üzerimizde akbabalar dolaşırken, biz kendi aramızda kavgaya tutuşamayız, gün birlik günüdür, gün güçlü olma günüdür, gün mücadele günüdür.

"HUZUR SAĞLANMADIKÇA OPERASYONLAR DURMAYACAK"

Terörle mücadelemiz, bu operasyonlarımız, huzur, sükun sağlanmadıkça durmayacaktır. Bunu, herkes böyle bilsin. Milletimiz evlatlarının kanı, canı, fedakarlığı pahasına elde ettiği huzur ve güven ortamını, 3-5 çapulcunun heba etmesine izin vermeyecektir.

Haber10

 

yukarı çık

Kategoriler

Hakkımızda

Bizi Takip Edin