ABD'de siyahilere göç çağrısı

ABD'de siyahilere göç çağrısı

ABD’de siyah silahlı milis grubu Yeni Kara Panterler’in lideri Babu Omowale, siyahilere ‘güney eyaletlerine göç etme’ çağrısında bulundu.

ABD’de beyaz polislerin siyahları öldürme olaylarına tepkiler dinmezken, ülkenin bir iç savaşa sürüklenip bölünme korkusunu körükleyen bir açıklama geldi.

"EYALETLERİN EKONOMİSİNİ ELE GEÇİRMELİYİZ"

Siyah haklarını savunmak için kurulan milis grup Yeni Kara Panterler’in lideri Omowale, bir New York radyosuna verdiği demeçte, “(Siyahlar olarak) Louisiana, Mississippi, Güney Carolina, Alabama ve Georgia eyaletlerine geri göç baş- latmalı ve bu eyaletlerinekonomisini ele geçirmeliyiz.

"KENDİ ÜLKEMİZE SAHİP OLABİLİRİZ"

Siyahlar gelince beyazlar çıkacaktır. Bu bizim için o kadar güç süreç değil. Böylece ülke içinde kendi ülkemize sahip olabiliriz” dedi.

ABD'de siyahilere göç çağrısı

FOTOĞRAF: Babu Omowale

"KENDİ KASABALARIMIZ VE KURALLARIMIZ.."

Kara Panter Partisi kurucusu ve P. Newton Silah Kulübü’nün de kurucuları arasında bulunan Omowale, “ABD’den tamamen kopmanın mümkün olmadığının farkındayız. Ama toprağımız, kendi kasabalarımız ve kurallarımız olabilir. Bunlar süreç içinde sağlanır. Siyahların kazandığı paraları kontrol altına alabiliriz. Toplumumuzun siyasetini yönlendirebiliriz. Eğitim müfredatımıza biz karar verebiliriz. Çocuklarımıza ABD tarihinde siyahilerin yerini doğru biçimde aktarabiliriz” dedi.

Son DüzenlenmeSalı, 12 Temmuz 2016 11:40
yukarı çık

Kategoriler

Hakkımızda

Bizi Takip Edin